מתקני מים

מתקני מים נועדו לשפר את איכות מי השתייה הזמינה לאנשים במדינת ישראל. משקי בית, מפעלים, מקומות ציבוריים, משרדים ומרחבים אחרים יכולים להציב מתקני מים הכוללים מסנן או כדי מים, על מנת לסייע בשיפור איכות המים. מה היתרונות ברכישתו? כל זאת ועוד, בכתבה הבאה.

שיטה סודית לסינון נוסף עבור המים הזורמים מהברז?

יש שיגידו שיש להם "שיטה סודית" לסינון נוסף של המים בישראל. כן, גם אם תקנות בריאות הציבור בישראל מחייבת שהמים יהיו חפים ממזהמים כימיים, גופים זרים, חנקות, מתכות, נגיפים וחיידקים. יש כאלו שפשוט אוהבים סינון נוסף עבור המים שלהם. גם אם באופן כללי הם כן מרוצים מהמים שזורמים להם בברז.

מתקני מים, ובאופן ספציפי – בר מים – יכולים להגיע עם פילטר פיזי, אשר ביכולתו לסנן פסולת זעירה, חלודה, חלקיקי חול, חרקים וכן הלאה. באם יש בו פילטר פחם פעיל, אפשר שהוא גם יסנן כלור עודף מן המים, לרבות חומרים אורגנים שונים. אם יש בו גם נורת UV, אפשר שזה גם יסייע בטיהור מפני חיידקים, באם רלוונטי.

חלופה לרכישת בקבוקים?

כך או כך, היכולת לעשות שימוש בבר מים, יכולה לסייע לאנשים לקבל מים שעברו סינון נוסף. אלו שקונים מים מינרליים בבקבוקים, יכול לראות בזה כמעין חלופה לרכישתם. באם משק בית נתון נוטה לרכוש בקבוקים מרובים מדי תקופה, אפשר שזה יהווה חלופה אלטרנטיבית לכך. חלופה שיכולה לחסוך הן בעלות הרכישה, והן בהתעסקות עם נשיאת הבקבוקים או לפחות הזזתם בבית בין ארונות וגופי קירור. כפי שניתן לצפות, מתקני מים מגיעים כבר עם היתרון המובנה – שפע מים "אינסופי", המגיע מתוך נקודה יחידנית נייחת במרחב.

יש שיגידו שמים שעברו סינון כדרך מתקני מים יהיו נא טעימים וטריים יותר, מאלו אשר אוחסנו, ואף לא אוחסנו טוב ואף איבדו מטעמם. איננו יודעים אם זה נכון, זו לחלוטין נשמעת כמו דעה נוספת שבמקרה מצאנו גם כן ברשת. הטעם הוא בעיני הטועם.

עלויות מתקני מים?

לגבי עלויותיהם של מתקני מים, ישנה דעה כי עם הזמן – עלותם אכן פחתה בעקבות חידושים טכנולוגיים שונים. מדובר כמובן בדעה נוספת ובקלות ניתן לברר מחירים כיום על מנת לראות אם הם רלוונטיים. כך או כך, ישנו טווח מחירים של מתקני מים ואפשר למצוא דגמים יקרים יותר ויקרים פחות. כמו גם שלל עיצובים, דגמים וצבעים. ואף לעשות שימוש במתקן מים שכזה גם כאלמנט עיצובי.