גניבת דומיין

אחד הדברים הפחות נעימים לעסק ולסביבה זה גזל דומיין, אפשר לומר שלא מעט דומיינים נגנבים מכל מיני מקורות כאלה ואחרים. למרות הגניבה, עדיין לא נפתח שום תיק במשטרה וזה אפילו לא נחשב כעבירה על החוק. מוזר? בהחלט שכן, אבל על כך אין מה לעשות חוץ מלתקן את המצב באמצעות התכוננות וחשיבה נכונה שתשמור לכם על הדומיין בידיים טובות והרחק מידי פורצים או גנבים שיכולים לעשות לא מעט תקלות בדרך להצלחה.

איך מתרחשת גניבה של דומיין?

גניבה של דומיין עלולה להתרחש באמצעות רישום הדומיין שיש לו גוף מסחרי לכל דבר. לאחר הרישום הנ"ל שחשוב לומר מתבצע על ידי גורמים זרים ולא מוכרים, האדם הפורץ יכול להעלות כל מה שהוא רוצה או צריך לחשבון ואף לשנות את שם בעלות.

במקרים מסוימים יכול אדם לקחת את הפעילות שלו הרבה יותר רחוק ואף לסחוט את האדם שממנו נגנב הדומיין- אבל הפעם הוא עלול לדרוש הרבה יותר מעלותו וכך לנצל את חולשתם של הבעלים האמיתיים.

מה קורה שהדומיין נגנב? אין חוק שמגן על כך?

במדינות זרות כבר ניתן עונש על גניבת דומיין, למעשה זו גניבה לכל דבר ולכן, יש פסקי דין שמראים זאת בבירור, זה בהחלט יכול להסתיים בישיבה בכלא ליותר מכמה שנים. פריצה לחשבונות של אנשים שיש להם דומיין, שינוי הבעלות וכן סחיטה של האנשים שצריכים את הדומיין שלהם בחזרה – כל אלה הן עבירות שברשותן מאסר של יותר מחמש שנים. גם אדם שהופך את עצמו לבעל הדומיין זו עבירה בפני עצמה ולכן, אם אתם מתכוונים לעשות את הדברים, חשוב מאוד שתיקחו בחשבון את הסכנות בדרך.

כיצד אפשר להיזהר מגניבת דומיין?

כדי שלא להיחשף לפריצות, חשוב ביותר שלא לפתוח חשבונות דואר שהם על בסיס חינם, בפרט אם אתם רוצים לרשום את הדומיין שלכם. יש לאתר סיסמא נכונה ולא ברורה מדי כך שיהיה קשה לפרוץ אותה אם בכלל.

כמו כן, ברגע שמישהו מעביר לכם תשלום כזה או אחר, חשוב שתבחרו אדם שיעביר לכם את כל הפרטים המזהים שלו כך שלא תהיינה בעיות או חשד לגניבה.